نصيحت كردن پلیس آگاهی پارکینگ قانونی

نصيحت كردن: پلیس آگاهی پارکینگ قانونی دوربین اردبیل تحقیقات فرزند پرونده دوربین

گت بلاگز اخبار اجتماعی آلودگی ارتباطی با بنزین ندارد ، خودروهای فرسوده منشاء عمده آلودگی هوای تهران

رییس کمسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش خودروهای فرسوده را منشاء عمده آلودگی‌ها دانست و گفت: مادامی که خودروهای فرسوده در پایتخت کشور عزیزمان

آلودگی ارتباطی با بنزین ندارد ، خودروهای فرسوده منشاء عمده آلودگی هوای تهران

خودروهای فرسوده منشاء عمده آلودگی هوای تهران/آلودگی ارتباطی با بنزین ندارد

عبارات مهم : ایران

رییس کمسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش خودروهای فرسوده را منشاء عمده آلودگی ها دانست و گفت: مادامی که خودروهای فرسوده در پایتخت کشور عزیزمان ایران تردد می کنند اوضاع هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران اصلاح پیدا نمی کند.

زهرا صدر اعظم نوری درگفت وگو با ایسنا، راجع به منابع آلاینده هوای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و میزان تاثیر استاندارد سوخت در هوای این کلان شهر گفت: باتوجه به گزارشی که وزیر نفت ارائه کردند در حال حاضر بنزین عرضه شده است در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران استاندارد است و این آلودگی که پایتخت کشور عزیزمان ایران از آن زحمت می برد مربوط به ذرات معلق زیر 2.5 میکرون هست. لذا ارتباطی با بنزین ندارد.

آلودگی ارتباطی با بنزین ندارد ، خودروهای فرسوده منشاء عمده آلودگی هوای تهران

وی افزود: در حال حاضر در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بنزین با استاندارد یورو چهار عرضه می شود و این بنزین ایجاد آلودگی نمی کند. درحقیقت گازهایی که در حال حاضر در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران انباشته می شوند، منشاء آلودگی محسوب می شوند و ارتباطی با بنزین ندارند.

عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: آلودگی امروز پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد به خودروها و نوع احتراقی که درآنها انجام می شود ارتباط پیدا می کند اگر عالی ترین بنزین یعنی با بالاترین استاندارد موجود را در داخل خودروی فرسوده بریزیم عمل احتراق به خوبی انجام نمی گیرد و طبیعتا ایجاد آلودگی می کند به این ترتیب مسئله مهم ما خودروهای فرسودده و دیزلی وکاربراتوری هستند و مادامی که اینها در سطح شهر تردد می کنند آلودگی از بین نخواهد رفت.

رییس کمسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش خودروهای فرسوده را منشاء عمده آلودگی‌ها دانست و گفت: مادامی که خودروهای فرسوده در پایتخت کشور عزیزمان

رییس کمسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه مادامی که منشاء آلودگی وجود دارد اوضاع هوای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنان ناسالم باقی می ماند، افزود: امروز ظرفیت تحمل شهر در حوزه آلایندگی به سر رسیده به شکلی که شاخص کیفیت هوا بعضا از مرز 150 عبور می کند و به عدد 200 نزدیک می شود و اوضاع هوای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را درحالت هشدار قرار می دهد. این یعنی ظرفیت و تحمل کلان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به سر آمده و این مسئله عوارض زیادی جهت شهروندان خواهد داشت.

وی در باره طرح ارائه شده است به وسیله معاونت حمل و نقل ترافیکی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران مبنی بر شناور شدن ساعات تردد طرح ترافیک در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: نباید به این طرح یک سویه بنگریم باید بر روی آن بحث و بررسی انجام شود تا مردم با ابعاد آن آشنا شوند و در این صورت قطعا استقبال خواهند کرد آیا که این طرح رانت های گذشته را از بین خواهد برد.

نوری ادامه داد: در گذشته گروهی خاص وجود داشتند که از امکانات برخوردار بودند و به آسانی می توانستند وارد محدوده طرح ترافیک شوند و اتفاقا زیاد آلودگی را وارد می کردند، در حالیکه طرح تازه معاونت حمل و نقل ترافیک جلوی این افراد را خواهد گرفت.

آلودگی ارتباطی با بنزین ندارد ، خودروهای فرسوده منشاء عمده آلودگی هوای تهران

به گفته نوری، این طرح می خواهد شرایط یکسانی جهت همه فراهم کند. بنابراین عدالت اجتماعی در شهر برقرار خواهد شد منتها افرادی که می خواهند زیاد در شهر تردد کنند باید هزینه بیشتری پرداخت کنند و افرادی که کمتر تردد می کنند هزینه کمتری پرداخت می کنند با این نگاه فردی که در شهر می خواهد کیلومترها حرکت کند و از شمال به جنوب و از شرق به غرب تردد داشته باشد باید هزینه آن را پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه نباید افرادی که در طول سال تردد کمتری دارند و به خاص کمتر به محدوده های طرح ترافیک وارد می شوند هزینه بیشتری پرداخت کنند افزود: بعضی افراد در طول سال تردد کمی در محدوده طرح ترافیک دارند ولی با شرایط فعلی مجبور هستند مجوز تردد به طرح ترافیک را یک ساله خریداری کنند. به این ترتیب جهت رفت و آمد محدود هزینه یک سال را پرداخت می کنند. با طرح تازه معاونت حمل و نقل ترافیک این افراد می توانند به میزان تردد خود هزینه پرداخت کنند.

رییس کمسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش خودروهای فرسوده را منشاء عمده آلودگی‌ها دانست و گفت: مادامی که خودروهای فرسوده در پایتخت کشور عزیزمان

نوری ادامه داد: البته باید معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران توضیحات بیشتری درخصوص این طرح ارائه کند و آقای پورسید آقایی هم در این خصوص به شورای شهر توضیح ندادند و فقط کلیتی درکمسیون عمرانی عنوان شده است است که باید ابعاد متفاوت این طرح بازگو شود. ما نیز به عنوان نمایندگان مردم تلاش خواهیم کرد منافع شهروندان و شهر را در نظر بگیریم.

واژه های کلیدی: ایران | بنزین | آلودگی | ترافیک | آلودگی | ترافیک | آلودگی هوا | هوای پایتخت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz